Záměr zestátnit ČEZ je pro občany nevýhodný, tvrdí skupina odpůrců (opens original article in a new tab)
Skupina deseti signatářů otevřeného dopisu kritizuje záměr zestátnit ČEZ, protože považují za nevýhodné pro občany a zbytečné utracení peněz. Podle kritiků by ČEZ měl fungovat bez zásahu a využít peníze na investice. ČEZ plánuje vyčlenit nevýrobní část do nové firmy a hledat investory, přičemž nejpravděpodobnější způsob prodeje je IPO.
- Skupina deseti signatářů otevřeného dopisu kritizuje záměr zestátnit ČEZ jako nevýhodný pro občany.
- Podle kritiků by bylo lepší nechat ČEZ fungovat bez zásahu a využít peníze na investice místo výkupu minoritních akcionářů.
- ČEZ plánuje vyčlenit nevýrobní část do nové firmy a hledat investory, přičemž nejpravděpodobnější způsob prodeje je IPO.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.