Romeo Lungu, propunerea PSD la Ministerul Dezvoltării: „Cei de la USR sunt mult mai răi decât unii parlamentari de la AUR” (opens original article in a new tab)
Romeo Lungu, propus de PSD pentru funcția de ministru al Dezvoltării, a declarat că nu a negociat cu AUR și că reforma administrativă promovată de guvern nu a funcționat în practică, iar votul pentru învestirea Guvernului Veștea va avea loc luni seară.
- Romeo Lungu a declarat că nu a negociat cu AUR și că nu poate împiedica parlamentarii formațiunii să voteze pentru învestirea Guvernului Veștea.
- Lungu a criticat reforma administrativă promovată de guvern, spunând că nu a funcționat în practică și că instituții au nevoie de personal suplimentar.
- Lungu a afirmat că USR este mai rău decât unii parlamentari de la AUR, dar nu a spus că AUR este un partid antioccidental.
- PSD are 19 voturi în comisii, iar votul pentru învestirea Guvernului Veștea va avea loc luni seară.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.