Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Adevăruladevarul.ro

România nu va avea patru echipe în ediția 2025/2026 a Ligii Campionilor la handbal (opens original article in a new tab)

TL;DR

Federația Europeană de Handbal a anunțat că România va avea trei echipe la feminin și o echipă la masculin în ediția 2026-2027 a Ligii Campionilor, în timp ce Danemarca are trei echipe.

  • Federația Europeană de Handbal a anunțat lista echipelor care vor participa la ediția 2026-2027 a Ligii Campionilor.
  • România va fi reprezentată de trei echipe la feminin și o echipă la masculin, în timp ce Danemarca are trei echipe.
  • Clasamentul națiunilor din Europa a influențat repartizarea locurilor în Liga Campionilor.

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.