Predoiu avertizează că parteneriatul cu SUA riscă să rămână doar la nivel de declarații: „Ar fi cazul să trecem de la vorbe la fapte” (opens original article in a new tab)
Ministrul interimar de Interne, Cătălin Predoiu, a avertizat că parteneriatul cu SUA riscă să rămână doar la nivel de declarații, criticând întârzierile proiectelor economice și strategice.
- Ministrul interimar de Interne, Cătălin Predoiu, a criticat ritmul lent al proiectelor economice și strategice din parteneriatul cu SUA.
- Proiecte precum Cernavodă 3 și 4, SMR și Coridorul Vertical de energie sunt în întârziere sau stagnate.
- Predoiu a solicitat trecerea de la declarații la acțiuni pentru a consolida cooperarea cu Statele Unite.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.