Nicușor Dan și Ilie Bolojan, întâlnire de gradul zero la Ambasada SUA. Ce i-a spus președintele premierului interimar (opens original article in a new tab)
Președintele Nicușor Dan și premierul interimar Ilie Bolojan s-au întâlnit la Ambasada SUA, într-un context de criză politică, iar liderii partidelor de dreapta au propus un acord de reciprocitate cu PSD pentru formarea unui guvern minoritar.
- Președintele Nicușor Dan și premierul interimar Ilie Bolojan s-au întâlnit la Ambasada SUA.
- Nicușor Dan i-a spus premierului: „vorbim după”, în contextul unui blocaj politic.
- Partidele de dreapta au propus un acord de reciprocitate cu PSD pentru formarea unui guvern minoritar.
- USR a propus o rotație între două formule de guvernare minoritară, ceea ce a provocat reacții negative din partea PSD.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.