Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Adevăruladevarul.ro

Negociatorul-şef iranian Ghalibaf afirmă că Strâmtoarea Ormuz va fi administrată de Iran (opens original article in a new tab)

TL;DR

Negociatorul-şef al Iranului, Mohammad Bagher Ghalibaf, a afirmat că Strâmtoarea Ormuz va fi administrată de ţara sa, iar Iranul va introduce un sistem de taxe maritime pentru navele care tranzitează această zonă, în timp ce ministrul economiei avertizează că economia nu va se recupera rapid.

  • Negociatorul-şef iranian Ghalibaf afirmă că Strâmtoarea Ormuz va fi administrată de Iran
  • Iranul va introduce un sistem de taxe maritime pentru navele care tranzitează Strâmtoarea Ormuz
  • Ministrul economiei iranian avertizează că ridicarea sancțiunilor nu va duce la o redresare economică rapidă

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.