Skip to content
24/7NewsPaper
Back to feed
Adevăruladevarul.ro

Ministra suedeză a Mediului a venit la o reuniune a UE cu bebelușul în brațe: „Nu vreau să fiu nevoită să aleg” (opens original article in a new tab)

TL;DR

Ministra suedeză pentru Climă și Mediu a participat la o reuniune a UE cu bebelușul în brațe, explicând că a ales să aducă copilul pentru a nu fi nevoită să aleagă între viața de familie și responsabilitățile politice. Ea a susținut menținerea obiectivelor climatice ambițioase și a subliniat creșterea vânzărilor de automobile electrice.

  • Ministra suedeză pentru Climă și Mediu a participat la reuniunea UE cu bebelușul în brațe
  • A explicat că a ales să aducă copilul pentru a nu fi nevoită să aleagă între viața de familie și responsabilitățile politice
  • A susținut menținerea obiectivelor climatice ambițioase și a avertizat asupra dependenței de combustibili fosili
  • Vânzările de automobile electrice continuă să crească în Europa

Conversation

No comments yet

Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.