Ministra suedeză a Mediului a venit la o reuniune a UE cu bebelușul în brațe: „Nu vreau să fiu nevoită să aleg” (opens original article in a new tab)
Ministra suedeză pentru Climă și Mediu a participat la o reuniune a UE cu bebelușul în brațe, explicând că a ales să aducă copilul pentru a nu fi nevoită să aleagă între viața de familie și responsabilitățile politice. Ea a susținut menținerea obiectivelor climatice ambițioase și a subliniat creșterea vânzărilor de automobile electrice.
- Ministra suedeză pentru Climă și Mediu a participat la reuniunea UE cu bebelușul în brațe
- A explicat că a ales să aducă copilul pentru a nu fi nevoită să aleagă între viața de familie și responsabilitățile politice
- A susținut menținerea obiectivelor climatice ambițioase și a avertizat asupra dependenței de combustibili fosili
- Vânzările de automobile electrice continuă să crească în Europa
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.