George Simion: AUR nu va susține Guvernul Veștea și va părăsi sala la votul de învestire (opens original article in a new tab)
Președintele AUR, George Simion, a declarat că partidul nu va susține Guvernul Veștea și va părăsi sala la votul de învestire, susținând că actuala guvernare este o continuare a fostei guvernări PSD-PNL-USR-UDMR.
- George Simion a anunțat că AUR nu va susține Guvernul Veștea și va părăsi sala la votul de învestire.
- AUR susține că actuala guvernare este o continuare a fostei guvernări PSD-PNL-USR-UDMR.
- Liderul AUR a cerut premierului desemnat să amâne votul sau să renunțe la mandat, susținând că guvernul nu va obține 233 de voturi.
- AUR a lansat o invitație pentru Adrian Veștea și Nicușor Dan pentru discuții privind susținerea parlamentară.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.