George Simion, anunț înainte de încheierea votului din Parlament: „Guvernul Veștea/Nicușor a picat” (opens original article in a new tab)
Liderul AUR, George Simion, a anunțat că guvernul condus de Adrian Veștea a eșuat în votul de învestire, iar formațiunea sa a părăsit plenul Parlamentului.
- Liderul AUR, George Simion, a anunțat că Guvernul Veștea/Nicușor a picat la vot
- AUR a părăsit plenul Parlamentului înainte de finalizarea votului
- Guvernul Adrian Veștea nu a obținut majoritatea necesară pentru învestire
- Votul a avut 189 de voturi pentru, 23 împotrivă
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.