Elevii de liceu vor studia din toamnă o nouă materie opțională care îmbină geografia și tehnologia informației (opens original article in a new tab)
Elevii de liceu vor studia o nouă materie opțională, Ora de GIS, care combină geografia cu tehnologia informației, acoperind subiecte precum urbanismul, transportul și protecția patrimoniului.
- Ora de GIS este o materie opțională pentru elevii de liceu, combinând geografia și tehnologia informației
- Disciplina include subiecte precum urbanism, transport, turism, protecția patrimoniului și managementul riscurilor
- Materie se desfășoară o oră pe săptămână, pe durata unui an școlar
- GIS este tehnologie utilizată pentru colectarea, analiza și interpretarea datelor geografice
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.