Doi români, acuzați că au înșelat sistemul de asigurări din Elveția timp de patru ani. Vor fi expulzați (opens original article in a new tab)
Un cuplu din România va fi expulzat din Elveția după ce a fost condamnat pentru fraudare a sistemului de asigurări, falsificând accidente de muncă și prelungind concediile medicale.
- Un cuplu român a fost acuzat de fraudare a sistemului de asigurări din Elveția timp de patru ani.
- Au falsificat accidente de muncă și au schimbat medici pentru a prelungi concediile medicale.
- Au fost condamnați la închisoare și vor fi expulzați din Elveția.
- Prejudiciul total a depășit 183.014 franci elvețieni.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.