Detalii tulburătoare ies la iveală după arestarea mamei acuzate că și-a lăsat copiii să moară de foame (opens original article in a new tab)
O mamă de 22 de ani a fost arestată preventiv după ce un copil de 2 ani și 9 luni a murit de foame, iar ceilalți doi copii erau în stare de subnutriție. Autoritățile au intervenit după o sesizare de la o rudă.
- Mama de 22 de ani a fost arestată preventiv pentru omor asupra unui membru de familie și rele tratamente aplicate minorului.
- Un copil de 2 ani și 9 luni a murit de foame, iar ceilalți doi copii erau în stare de subnutriție.
- Autoritățile au intervenit după o sesizare de la o rudă, iar copiii au fost preluați de instituții de asistență socială.
Conversation
No comments yet
Threaded discussion is coming next — this is where the community conversation about this story will live.